Co nás trápí na jaře?

Co nás trápí na jaře?

14 dubna, 2020 0 Od admin

Přichází jaro a tudíž i čas, kdy na nás útočí alergeny ze všech stran. Alergie patří mezi velmi nepříjemná onemocnění, alternativní medicína nabízí prostředky jak se tohoto problému zbavit nebo ho alespoň zmírnit.

Alergie všeho druhu jsou vždy nemoci látkové výměny (jater) a proto jejich léčba vyžaduje disciplínu a vytrvalost. Klasická medicína tento druh onemocnění léčí chemicky. Slovo léčí není tak úplně pravdou, spíše potlačuje průběh, podáváním různých preparátů, jejichž dávky se časem pořád zvyšují.

Alternativní medicína v tomto případě doporučuje regeneraci a posílení jaterní tkáně a to přísnou dietou:

NESMÍ SE:
– uzeniny, hovězí a jiné tučné části masa, sádlo
– výrobky z kravského mléka, jogurty, máslo, šlehačka.
– přepálené tuky – řízky, hranolky, sekaná, pečené maso
– omezit bílý cukr a rostlinné oleje
– omezit konzumaci vajec

MUŽE SE:
– ovoce a zelenina
– kozí či rostlinné mléka (sójové, rýžové, ovesné)
– sójové sýry tofu, sýr z bílku (viz. šmakoun)
– křepelčí vejce
– vepřové maso, zvěřina, drůbež

Tuto dietu je nutné přísně dodržovat po dobu 3 až 6 měsíců intenzivní léčby. Dejte také pozor na složení výrobků, jestliže je uvedeno, že obsahují např. sušené mléko, syrovátku, mléčný tuk, laktózu, nekupovat!

Játra si posílíme kořenem hořce žlutého – užíváme děti od 2 let malý kousek kořene nadrtíme a podáváme například v lžičce jablečného koncentrátu či medu 2x denně, po dobu 8 týdnů. Dospělí užívají větší kousek nadrceného kořene 3x denně po dobu 3 měsíců.

Další prostředek, který regeneruje jaterní tkáň je ostropestřec mariánský. Běžně je ke koupení ve formě oleje z jeho semen. Tento olej užíváme – děti od 2 let 1x denně půl čajové lžičky po dobu 8 týdnů. Dospělí 2x denně 1 čajovou lžičku po dobu 3 měsíců.

Velmi účinně si můžeme pomoci i šťávou z černé ředkve. Ta obsahuje velmi mnoho hořčin, které „játra milují“. V lékárně se dají koupit tobolky se sušenou šťávou z černé ředkve a nebo si ji vypěstujeme na zahrádce, odšťavníme a šťávu můžeme zamrazit pro regenerační kúry na celý rok.

K tomu je výborným antihistaminikem kopřiva. Natrháme si mladé špičky kopřiv, odšťavníme v odšťavovači nebo rozmixujeme s troškou vody, uskladníme v ledničce, ale maximálně dávku na 5 dní (kvasí) a užíváme – děti od 2 let půl čajové lžičky 2x denně po dobu 8 týdnů. Dospělí užívají 1 čajovou lžičku 3x denně po dobu 3 měsíců. Kopřiva se nesmí dostat do kontaktu s kovem, proto používáme plastovou lžičku. V zimě si můžeme pomoci i pitnou kúrou ze sušené kopřivy.

PROTIALERGICKÁ ČAJOVÁ SMĚS:
20 g nati z třezalky, 40 g celíku zlatobýlu, 20 g kopřivy, 10 g kořene puškvorce, 10 g kořene nátržníku.

Tyto bylinky smícháme dohromady a denně si z nich připravujeme čerstvý odvar. Používáme 2 polévkové lžíce na 1 litr vroucí vody, necháme 15 minut louhovat, po té přecedíme a nalijeme do termosky. Pijeme po doušcích 3x denně hrnek, nejlépe před jídlem.

Léčbu alergie nám může zkvalitnit a urychlit reflexní terapie. Je dobré si najít v blízkosti bydliště terapeuta, který se těmito masážemi bodů zabývá a poradit se s ním.

Samostatnou kapitolu tvoří alergie na štípnutí hmyzem. I zde existuje jednoduchá pomoc. Ihned musíme postižené místo potřít rozkrojenou cibulí nebo octem. Při bodnutí do jazyka podržíme na postiženém místě kousek cibule.