Šetrná metoda léčby rakoviny

Šetrná metoda léčby rakoviny

20 října, 2020 0 Od admin

V dnešní době se rakovina léčí převážně třemi způsoby: operativním odstraněním nádoru, chemoterapií a radioterapií, neboli ozařováním. Právě radioterapii lze ovšem aplikovat různými způsoby, které jsou v rozdílné míře šetrné k organismu pacienta. Jinými slovy tedy není radioterapie jako radioterapie…

Léčba protony v Protonovém centru v Praze

Protonové centrum je moderní klinika, specializovaná na inovativní léčbu nádorových onemocnění. Místní lékaři jsou absolutní špičky v oboru a pracují s nejmodernějším dostupným vybavením, určeným především k aplikaci protonové terapie neboli léčby ozařováním protonovým paprskem. Tuto terapii plně hradí zdravotní pojišťovny. Klinika se nachází v areálu Nemocnice Na Bulovce, v moderní a architektonicky ceněné stavbě. Od otevření Protonového centra v roce 2012 zde podstoupilo protonovou léčbu již 6 000 pacientů. Devizou PTC je nejen nejmodernější technické vybavení k léčbě i diagnostice nádorových onemocnění, ale i pozitivní a otevřený přístup k pacientům. Díky tomu, ve spojení s mnohaletým úsilím a nepolevující motivací, se české Protonové centrum stalo světově uznávanou a respektovanou institucí.

Pokrokovými metodami na světovou špičku

Odvaha prozkoumávat nové metody a způsoby léčby onkologických onemocnění vynesla české Protonové centrum mezi světovou elitu. V Praze se tak pořádají konference, školení a semináře pro lékaře z celého světa. Právě odborníci z Protonového centra jako první na světě použili novou metodu léčby rakoviny prsu protonovým paprskem, a své know-how nyní předávají i zahraničním kolegům. Do Čech se s důvěrou obrací nejen lékaři, ale i pacienti z celkem 50 zemí světa.

Rozdíl mezi protonovou a fotonovou léčbou

V čem je protonová léčba jiná?

Lékaři z Protonového centra si mimo jiné uvědomují, jak důležitá je kvalita života každého pacienta, a to jak v průběhu léčby, tak i v letech po ní. Právě zachováním kvality každodenního života se kromě dalších výhod vyznačují výsledky protonové léčby. Tajemství spočívá v přesném zacílení ozařovacího paprsku přímo do místa nádoru, čímž se minimalizuje negativní dopad léčby na zdravé tkáně a orgány. Léčba je tím pádem výrazně efektivnější, a to při mnohonásobně nižším riziku nežádoucích účinků.

Technologické vybavení Protonového centra

Protonové centrum má k dispozici to nejlepší, co moderní technologie v lékařství nabízí. Přístroje, schopné s milimetrovou přesností zacílit ozařovací paprsek, stejně jako vybavení určené k diagnostickému screeningu. Vše propojují automatizované systémy, které jsou přesné, synchronizované a absolutně spolehlivé. Díky aplikovaným poznatkům moderní mechaniky je navíc celá procedura bezbolestná a bez nepříjemného hluku.