Ochutnejte zdravé jedlé nádobí

Ochutnejte zdravé jedlé nádobí

4 června, 2021 0 Od admin

Co kdybyste si po zdravém výživném obědě pochutnali ještě na podobně zdravém talíři? Neděláme si z vás legraci, tohle je skutečně možné. Ještě jste nikdy neslyšeli o jedlém nádobí? Pak je na čase ho vyzkoušet, chuť vás zaručeně překvapí.

Jedlé nádobí je skvělá vychytávka na party nebo grilování s rodinou či přáteli. Zbavíte se nutnosti umývat nádobí a zároveň nebudete zatěžovat naši planetu plastem. Právě plastové jednorázové nádobí se při těchto příležitostech často používá. Dejte mu jednou provždy sbohem.

Z čeho je jedlé nádobí vyrobeno?

Už vám někdy v nějaké restauraci naservírovali polévku do chleba? Ten lze považovat za takovou první verzi jedlého talíře. Technologie ale pokročily a dnes se jedlé lžičky, vidličky, talíře či kelímky vyrábí jinak.

Talíře se zhotovují z pšeničných otrub, jež vznikají jako vedlejší produkt při mletí mouky. Chuť je pak podobná celozrnnému chlebu, což se k obědu nebo večeři servírované na takovém talíři poměrně hodí. Naopak třeba jedlé kelímky se vyrábí z pšeničné mouky, ovesných otrub, cukru a vody, takže jsou sladké. Chutnají jako sušenka, to se perfektně hodí ke zmrzlině nebo kávě, jež v nich můžete servírovat. Jedlá brčka jsou zase z těstovin, lze je pak uvařit jako makarony.

Nádobí šetrné k přírodě

Když svůj talíř sníte, budete žít zero-waste – nevyprodukujete žádný odpad. I v případě, že se rozhodnete jedlé nádobí nesníst, však přírodu potěšíte. Jedlé nádobí totiž můžete bez obav nechat přírodě. Buď ho sní zvířátka, nebo se rychle rozloží. Mnohem rychleji než plast.

Na závěr ještě nezbývá než dodat, že jedlé nádobí je samozřejmě vhodné i pro vegetariány a vegany. Je nízkokalorické, takže si ho klidně dejte i v dietě. Vyrobené je ze samých zdravých surovin. Kromě talířů, kelímků a příborů seženete i jedlé misky, míchátka na kávu, případně sushi hůlky. Všechno zakoupíte v e-shopu Jedlenadobi.cz.