Lázně už dávno nejsou jen pro staré a nemocné

Lázně už dávno nejsou jen pro staré a nemocné

29 října, 2021 0 Od Redakce

Masáže, koupele, rasul bad, hamam, ultrazvuková liposukce, ošetření pleti pravým zlatem, křišťálem nebo kaviárem. Ale také odborné terapeutické programy, léčebná slatina a tzv. medical wellness, které vás zbaví celé řady zdravotních neduhů.
Lázně tu jsou od toho, aby nás hýčkaly. Abychom se rozplývali pod zručnými prsty masérek, kosmetiček a kadeřnic. Místem, na němž se snadno zapomíná na strasti všedního dne. A kam se vydat?

Jaký lázeňský pobyt?

Hledat odpověď na tuto otázku může být tvrdým oříškem. Jen na serveru Spa.cz, kterých většinu lázeňských pobytů sdružuje, jich v okamžiku psaní tohoto článku bylo 3368 lázeňských pobytů. Klasických zdravotních, wellnesových i relaxačních. Pobytů pro rodiny s dětmi i zamilované. V nabídce jsou lázeňské pobyty víkendové, podzimní, vánoční a silvestrovské. Zájem o ně v poslední době extrémně narostl. Lidé zkrátka chtějí Nový rok přivítat netradičně. Třeba právě v lázních.

Na prodloužený víkend do lázní? Skvělý nápad!

Uznáváme ale, že Silvestr je ještě daleko. Vy ale do lázní můžete vyrazit i na prodloužený víkend. Svůj lázeňský pobyt si můžete vybírat na základě několika parametrů. Pokud vám lázně doporučil lékař, zřejmě si lázně vyberete podle indikace. Například lázně Poděbrady zaměstnávají specialisty na léčbu srdce, cukrovky a obezity. Trápí-li vás osteoporóza, artritida či jiné degenerativní onemocnění pohybového aparátu, zřejmě vaší cílovou destinací budou lázně Třeboň. A máte-li pocuchané nervy, doporučujeme navštívit Mariánské Lázně.

Do lázní za odpočinkem

Jedete do lázně hlavně za odpočinkem? V tom případě máte dvě možnosti. Vybrat si lázně poblíž vašeho bydliště (podle turistické lokality), nebo zvolit konkrétní lázeňský pobyt ověřený klienty. Pokud s ním byli spokojení vaši předchůdci, je více než pravděpodobné, že spokojení budete i vy. Největší výběr lázeňských pobytů najdete na Spa.cz, stačí si jen vybrat lázně a vyrazit.