Kvalitní káva pomáhá v mnoha směrech

Kvalitní káva pomáhá v mnoha směrech

23 dubna, 2021 0 Od admin

V případě, že patříte k milovníkům kávových nápojů, děláte dobře. Káva má totiž řadu pozitivních účinků na lidský organismus. Na co si však dát pozor?

Volte kvalitu před kvantitou

S pitím kávy se to především nikdy nesmí přehánět. Ideální je jeden, maximálně dva šálky denně. Podstatnými faktory jsou kvalita a způsob přípravy. Vždy dejte přednost skutečně dobré kávě před lacinými produkty, jež jsou obvykle v tuzemských obchodech k mání. Naštěstí se už dnes dá zakoupit vynikající káva online z různých koutů světa, kde dobře vědí, jak se o ni starat, aby si udržela svoji chuť a blahodárné účinky na zdraví.

Prodej kávy online vám umožní objednat si třeba nesmírně lahodné druhy kávy arabica. Z názvu se většina lidí domnívá, že jde pouze o kávu z produkce arabských zemí. Hojně se však pěstuje třeba také v latinské a střední Americe, dokonce také v Indii. Každá odrůda má svůj charakteristický styl a vůni. Zmíněná indická káva arabica je například lehce kořeněná.

Jak si dopřát tu nejlahodnější kávu?

Jak už jsem zmínil, kávu je nutné koupit v co nejlepším stavu. Český dovozce a prodejce kávy z celého světa, společnost Monro, funguje zároveň jako kavárna a pražírna. Dovezenou kávu teprve zde praží, což znamená, že je maximálně čerstvá a zachovává si ideální chuť, vůni a bohatost.

Při přípravě kávy zapomeňte na její obyčejné zalití horkou vodou přímo v hrníčku. Kávu je lepší například pomalu uvést pod bod varu v kastrůlku a poté ji scedit do šálku. Pohodlný způsob přípravy pak umožňují různé moderní přístroje a speciální konvičky na kávu, díky nimž nepozřete sedlinu.

Přidaná hodnota pití kávy

Kvalitní káva obsahuje řadu vitamínů – B1, B3 nebo B5. Dále je v ní obsažen hořčík či draslík, což jsou prvky, které lidské tělo v určitém množství nezbytně potřebuje pro svoji vitalitu. Káva samozřejmě pomáhá nabudit mysl a nastartovat organismus. Rozhodně to však s její konzumací nepřehánějte, pak by její účinky byly pro vaše tělo spíše zatěžující. Nadměrná konzumace způsobuje zvýšení tlaku, bolesti hlavy, nespavost a řadu dalších neduhů.