Farmářské výrobky až k vám domů

Farmářské výrobky až k vám domů

2 listopadu, 2021 0 Od Redakce

Doba se postupně mění. V minulosti si lidé spoustu potravin vyráběli doma, případně je směňovali se svými známými – jeden připravil vynikající klobásky, další měl doma krávu, takže měl dostatek mléka. V minulém století jsme si zvykli na to, že můžeme všechno koupit v obchodě. Přestali jsme však řešit kvalitu. V 21. století se opět začínáme zajímat o to, odkud potraviny pochází.

Čím dál více lidí je ochotných připlatit si za kvalitní potraviny. Ví, že svými penězi podporují lokální poctivé výrobce či pěstitele, připlácí za lepší životní podmínky zvířat i produkty bez chemických hnojiv a přísad. Problémem je, že sehnat takové bio a farmářské produkty není vždy úplně jednoduché. Obzvlášť v menších městech kolikrát nemáte moc na výběr.

Doživotní nakupování v prodejně se zdravou výživou?

Některé supermarkety do své nabídky zařazují potraviny v bio kvalitě. Není jich však mnoho. Kdo touží kupovat farmářské výrobky, ten má vlastně několik možností:

  • Farmářské trhy – ty se ale ve většině měst konají pouze nárazově, například jenom jednou za čtrnáct dní v sobotu.
  • Zdravěnka – prodejny zdravé výživy mají výběrový sortiment, avšak omezený.
  • Přímo výrobci – kolikrát je nejlepší spojit se přímo s farmáři a zemědělci. Ani to samozřejmě nemusí být jednoduché.

Šťastní mohou být obyvatelé Táborska a celých jižních Čech. Farma u Ivušky totiž poskytuje rozvoz.

Kvalitní potraviny a maso až do domu

Farma u Ivušky má prodejnu v Táboře u autobusového nádraží, která je otevřena denně. Sežnete zde maso z farem, domácí ovoce a zeleninu, mléčné produkty, tyčinky, sušenky a mnoho dalšího. Rodinná farma však začala nabízet i rozvoz potravin Táborsko a jižní Čechy. Nakoupíte-li nad 600 Kč, dovoz je zdarma. A dobrá zpráva pro Pražáky – po domluvě lze zajistit i dovoz do hlavního města či někde cestou. Zdravé potraviny jsou tedy zase o něco dostupnější.