Komplexní účinky kotvičníku zemního pomohou zmírnit příznaky celé řady onemocnění

Komplexní účinky kotvičníku zemního pomohou zmírnit příznaky celé řady onemocnění

25 září, 2020 0 Od admin

Tato poměrně nenápadná rostlina s drobnými žlutými kvítky, kterou lze spatřit růst i v našich končinách převážně v okolí vodních toků a rybníků, má na lidský organismus tolik pozitivních účinků, že se až ptáte, kde se to v tak malé rostlině bere. Kromě známého afrodiziakálního vlivu na obě pohlaví a zvyšování hladiny testosteronu a estrogenu totiž dokáže také podpořit vylučovací soustavu a přispět k léčbě jejích zánětů a chronických onemocnění.

Jedna rostlina a nekonečné množství možností

Kotvičník zemní má velmi silné diuretické účinky. To znamená, že propláchne váš močový měchýř tak, že bakterie nebudou mít vůbec šanci se v něm usadit. Kromě toho pomůže zmírnit i případný zánět, a jestliže už trpíte močovými kameny, dokáže pomoci s jejich rychlejším rozpouštěním. Kotvičník působí také pozitivně na trávicí soustavu a dokáže ovlivnit sekreci žaludečních šťáv. S lepším trávením souvisí také duševní pohoda, kterou vám kotvičník navodí, ať se budete bránit či ne. Hledáte-li totiž způsob jak vyzrát na depresi, patří užívání tablet či prášku z kotvičníku zemního k tomu nejsnazšímu, co můžete pro svoji pohodu udělat. Kromě zatočení s depresí vám kotvičník navodí také příjemný spánek a zbaví vás úzkostí. Máte-li rádi kombinace znásobující účinek, můžete vyzkoušet, jak na vás bude působit směs kotvičníku a macy peruánské, která je zaměřena především na podávání lepších sportovních výkonů a zvýšení chuti na sex. Především ale vaše tělo dokonale zregeneruje a vám vrátí sebevědomí.

Na co byste si měli při užívání kotvičníku dát pozor?

Zejména na správné dávkování. Nebudete-li překračovat doporučené denní množství tohoto zázračného elixíru, nic vám nehrozí. Obavy z nepříznivých účinků můžete zažehnat, i když to trochu přeženete. Maximálně vás mohou krátkodobě potrápit střevní nebo žaludeční komplikace. Budete-li ale dávky kotvičníku neúměrně zvyšovat, mohou se u žen začít postupně projevovat mužské rysy a muži zase mohou pozorovat extrémní nárůst svalů, který se zdravým vzhledem už nebude mít nic společného. Úplně vyhnout by se pak kotvičníku měli těhotné a kojící ženy. Ty budou mít dost času na jeho užívání po skončení nejkrásnějšího životního období.