Jaké minerály a vitamíny na vlasy jsou nejdůležitější?

Jaké minerály a vitamíny na vlasy jsou nejdůležitější?

14 dubna, 2022 0 Od Redakce

O krásných zdravých vlasech sní každá žena, ale ne všechny se mohou pochlubit hustou hřívou. Může to mít hned několik příčin, k nimž patří genová výbava, nevhodná péče, zdravotní potíže anebo špatná životospráva a nedostatečný pitný režim.

Možná se vám to zdá směšné a myslíte si, že vlasy si vystačí s kvalitním šamponem a kondicionérem, ale to je hloupost. Některé dámy mají jemné mastné vlasy, které potřebují povzbudit, jiné se potýkají s častým vypadáváním vlasů. Klíčem k úspěchu je vyvážená strava a dostatek vitamínů, jako jsou biotin, zinek, vitamíny na vlasy A, B5, B6, E i C.

Bez biotinu budou vaše vlasy bez života

Většina žen se už s vitamínem B7 neboli biotinem setkala, protože zlepšuje nejen vzhled vlasů, ale i kvalitu pokožky, nehtů a snižuje hladinu cholesterolu v krvi. Pokud ho budete mít málo, vlasy budou suché a začnou se lámat. Buď si kupte vitamíny na vlasy, či do svého jídelníčku zařaďte květák, mořské plody, slunečnicová semínka a vejce.

Vitamín C a E pro zdravou pokožku hlavy

Krásné vlasy potřebují růst z pokožky, která je zdravá. V tomto ohledu byste měli sáhnout po vitamínu E, protože bojuje proti zánětům, stará se o imunitní systém a o kvalitu vlasů i pokožky. Každý den si dejte hrst mandlí, lískových či piniových oříšků, avokádo i červenou papriku. Vitamín C je pro lidské tělo nepostradatelný, jedná se totiž o silný antioxidant. Pojídejte kiwi, pomeranče, špenát i brokolici a budete se pyšnit pevnými lesklými vlasy.

Zinek prospěje tělu celkově

Pro ideální růst vlasů jsou nutné vitamíny, ale i minerály. Jedním z nich je zinek, který najdete zejména v luštěninách, oříšcích a obilovinách. Nedostatek zinku způsobuje vypadávání vlasů, dokonce i alopecii. Do jídelníčku zařaďte i špenát, vejce a červené maso, protože obsahují železo. Když ho budou vlasy postrádat, sníží se jejich kvalita a může dojít i k tvorbě lupů.